młotkowa kruszarka

Kruszarka młotkowa

Jeśli potrzebujesz rozdrobnić materiały różnego typu, np. budowlane, ale nie tylko, warto poznać charakterystykę i zalety kruszarek młotkowych. Mogą okazać się one niezwykle przydatne, dlatego należy przejrzeć wszelkie oferty. Wszystko, by móc wybrać sprzęt najwyższej jakości, który zadowoli Twoje oczekiwania i będzie Ci służyć przez długie lata.

Jakiego napędu używa kruszarka?

Silnik elektryczny kruszarek młotkowych to urządzenie, za pomocą którego zostaje wprawiony w ruch wirnik o dużej mocy umiejscowiony w komorze kruszenia. Młot rozdrabnia (uderza, tnie lub szlifuje) materiały, które umieszcza się w górnej części maszyny. Dno wirnika pokrywa płyta sitowa, która ma za zadanie wyselekcjonowanie kawałków, np.: kruszyw. Mniejsze zostają przeciśnięte przez sito, natomiast większe zatrzymują się na nim i są jeszcze raz rozbijane, by mogły wyjść z kruszarki.

kruszarka młotkowa

Kruszarka młotkowa — zastosowanie

Kruszarka młotkowa to urządzenie wysokoefektywne, dlatego używa się go w celu rozdrabniania różnego rodzaju kruchych, suchych i ziarnistych, nawet drobnoziarnistych, materiałów. Co więcej, za jej pomocą można również rozprawić się z tymi twardymi i średnio twardymi, które zostały wytworzone naturalnie, bądź też sztucznie. Jest bardzo przydatna w procesie recyklingu odpadów, takich jak: te wykonane z aluminium czy sprzętu elektronicznego. Ze względu na duże możliwości wymienione powyżej znajduje zastosowanie, np.: w kopalniach, hutach, przy budowie dróg i wiele innych. Przy jej wykorzystaniu kruszy się głównie: gruz ceglany, gruz ceramiczny, węgiel, szkło, sól oraz inne materiały o podobnej strukturze i różnej twardości. Świetnie nadaje się do rozdrobnienia materiałów zarówno na mokro, jak i na sucho.

Charakterystyka

Na rynku dostępnych jest wiele kruszarek młotkowych, które różnią się od siebie wielkościami, jeśli chodzi o moc silnika, wielkość zasypu, wydajność produkcyjną. Można również wybierać w maszynach, które mają działanie poziome lub pionowe, a szczelina rusztu może zostać odpowiednio dobrana do potrzeb klienta. Jest też możliwość dopasowania różnych końcówek, by bez przeszkód maszyna mogła wykonywać swoją pracę, w zależności od przeznaczenia.

Mamy nadzieję, że tym artykułem zachęciliśmy Państwa do zainteresowania się kruszarkami młotkowymi i ich zakupu. Aby poznać więcej szczegółowych informacji na temat danych modeli maszyn tego typu, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej. Ponadto nasza firma zajmuje serwisem uszkodzonych urządzeń, a także oferuje wymianę zepsutych części.

Leave A Comment