serwisowanie maszyn

Kiedy oddać maszynę do serwisu?

Odpowiedź na pytanie, kiedy oddać maszynę do serwisu i jak długo będzie trwała naprawa, jest uzależniona od tego, o jaki rodzaj usterki i o jaką maszynę chodzi. Niektórzy mogą się obawiać, że kiedy oddadzą maszynę do serwisu, to na długie tygodnie zostaną jej pozbawieni, co wpłynie na przymus przerwania pracy na ten okres. Niektóre sprzęty są bardzo proste do naprawienia i gotowe będą już tego samego dnia, a do niektórych, nietypowych, trzeba zamawiać części zamienne. Dlatego też, jeśli maszyna jest często używana, należy pamiętać o regularnej kontroli, lepiej wykryć usterki wcześniej i zapłacić za szybką wymianę jednego elementu, niż zmagać się z koniecznością zakupu całej nowej maszyny, albo czekać długimi tygodniami na jej naprawę. Jeśli zauważalny jest brak płynności w pracy maszyny, lub coś nie działa tak, jak powinno, zalecane jest jak najszybsze zgłoszenie się z nią do serwisu, w celu szybkiego wykrycia i naprawienia usterek.

serwis maszyn

Kruszarki laboratoryjne

Kruszarki, jak i wiele sprzętów używanych w laboratoriach, są narażone na szybką degradację, ze względu na to, jakiej dokładności wymaga się od aparatury. Kruszarki muszą odpowiednio trzeć, ściskać lub uderzać kruche i twarde materiały, a te o miękkiej i włóknistej teksturze, wymagają ścinania i cięcia, za pomocą młynków wirnikowych, lub tnących. Wyróżnia się około pięćdziesięciu rodzajów młynków, do kruszenia odpowiednich materiałów, na przykład do rozdrobnienia farmaceutyków potrzebny będzie młynek P-14, lub P-2, do katalizatorów młynki kulowe, a do rudy młynki planetarne. Ze względu na złożoność budowy takich kruszarek i to, że nie są one aż tak powszechnie używane, nie jest łatwo znaleźć miejsce, gdzie można je oddać do naprawy, lub wykupić części zamienne.

Sita laboratoryjne

Innym przedmiotem laboratoryjnym, który może ulec łatwemu zniszczeniu, jest sito analityczne. Produkowane jest ono z perforowanej blachy, lub siatki tkanej i używa się go do kontroli jakości na całym świecie. Takie sita są dostępne w różnych rozmiarach i często produkowane są na indywidualne zamówienie klienta. Co więcej, ich produkcja odbywa się na podstawie krajowych lub międzynarodowych specyfikacji. Sita analityczne mają indywidualne numery seryjne i deklarację zgodności, co umożliwia odtworzenie ich historii. W związku z tym degradacja takiej aparatury może być związana z koniecznością specjalistycznej pomocy.

Jeśli Ty, lub Twoje laboratorium, potrzebujecie naprawy aparatury laboratoryjnej, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego serwisu na naszej stronie. Oferujemy serwis urządzeń laboratoryjnych i maszyn, oraz części zamienne do aparatury. Zajmujemy się też produkcją kruszarek, młynków, sit i wstrząsarek laboratoryjnych.

Leave A Comment