producent kruszarek

Głębokie mielenie próbek — na czym polega?

Głębokie mielenie próbek ciał stałych odgrywa ogromną rolę podczas analizy laboratoryjnej. Dzięki innowacyjnym maszynom można zmielić nawet najtwardsze surowce. Ponadto takie sprzęty umożliwiają uzyskanie próbki w wybranej formie rozdrobnienia. To wszystko poprawia jakość pracy i zapobiega dodatkowym zniszczeniom próbek.

maszyny do przeróbki kruszyw

Na czym polega mielenie próbek?

Mielenie próbek odbywa się w młynku lub w kruszarce, ich wybór uzależniony jest od właściwości substancji i ilości próbek. Kruche materiały można mielić za pomocą bijaka, materiały włókniste przy zastosowaniu gniotownika, a twarde materiały są mielone za pomocą odpowiedniego ostrza z twardego metalu. Proces mielenia polega na rozbijaniu próbki materiału poprzez uderzenia drobin surowca o wirujące elementy maszyny. Mielenie próbek umożliwia regulowanie granulacji produktu. Przy małych obrotach produkt zostanie zmielony na grube elementy, a podczas dużych produkt zostanie zamieniony w strukturę podobną do mąki. Szczególnie ważne jest, aby mielenie pozwalało na uzyskanie próbki o pożądanym stopniu rozdrobnienia, obecnie dzięki odpowiednim sprzętem jest to możliwe. Zmielić można nawet miękkie materiały lub tworzywa sztuczne. Jednak w tym przypadku mogą pojawić się problemy. Sposobem na rozwiązanie takich problemów jest ciekły azot, który nada próbce kruchość. Do mielenia zalicza się również mielenie katalizatorów. Ten proces ma bardzo duże znaczenie w ich recyklingu i pozwala na odzyskanie różnych surowców.

Rodzaje młynków

Młynki i kruszarki do próbek znajdują swoje zastosowanie głównie w laboratoriach. Do najpopularniejszych należą młynki kulowe i wibracyjne. Młynki kulowe przeznaczone są do szybkiego oraz bardzo dokładnego rozdrabniania twardych materiałów. Mielenie następuje dzięki przemieszczaniu się kilku kulek znajdujących się w maszynie razem z próbkami, które mają zostać rozdrobnione. Dzięki działaniu młynka kulowego można bardzo dokładnie zmielić próbki. Młyny wibracyjne działają dzięki wirującym elementom, następnie wytwarzają wibracje, które rozcinają próbki pomiędzy ściankami maszyny a częściami wirującymi. Młynek wibrujący mimo to jest bardzo cichy i stabilny. Wszystkie maszyny spełniają rygorystyczne normy, dlatego też są bezpieczne i precyzyjne.

Jesteśmy producentem najlepszej jakości sprzętów do głębokiego mielenia próbek. Jako firma, stawiamy przede wszystkim na jakość i dajemy gwarancję niezawodności. Jeśli zainteresowały Cię młynki i kruszarki laboratoryjne, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Leave A Comment