Laboratoryjna kruszarka 4-walcowa typ KW-240

Informacje ogólne

Kruszarka 4-walcowa

Jest kruszarka 2-stopniowa opracowana specjalnie pod potrzeby laboratoryjne w celu wstępnego rozdrabniania próbek węgla kamiennego. Najczęstszymi użytkownikami kruszarki są kopalnie węgla kamiennego, elektrownie, elektrociepłownie oraz instytucje zajmujące się kontrolą jakości paliw stałych. Pozwala ona szybko i bezpiecznie rozdrobnić nawet bardzo zawilgocone próbki pobrane ze zwałów, czy z wagonów, bez konieczności czyszczenia jej wnętrza, a przy tym nie powoduje utraty wilgoci w trakcie kruszenia. 

Nadaje się również do wstępnego rozdrabniania wszelkich innych, miękkich i średnio twardych materiałów (żużli, dolomitu, wapieni itp.). Nadawa przechodzi najpierw przez wałki zębate, które pełnią rolę zarówno dozownika wsadu, jak też wstępnego rozdrabniacza. Wałki zębate umieszczone są pod kratownicą o oczkach 40x40mm zabezpieczającą lej zasypowy od dołu.

Właściwe rozdrabnianie wsadu odbywa się w natomiast
pomiędzy dwoma dolnymi walcami stalowymi o wymiarach Ø240x200mm.

Mechanizm regulacji szczeliny roboczej (uziarnienia produktu) bazuje na dwóch śrubach dostępnych z zewnątrz. Przy ustawieniu szczeliny roboczej na dystans ok. 1,5mm uzyskuje się produkt o uziarnieniu 100% poniżej 3mm. 

Stycznie do powierzchni walców umieszczone są nierdzewne skrobaki, które na bieżąco oczyszczają walce z ewentualnie przyklejonego do nich materiału. Gotowy produkt wypada grawitacyjnie do nierdzewnej szuflady umieszczonej pod walcami roboczymi. Wygodny dostęp do wnętrza kruszarki ułatwia jej czyszczenie. 

Jest to bardzo kompaktowe urządzenie, bezpieczne w użytkowaniu i banalnie proste w obsłudze. Kruszarka stoi własnej podstawie. Posiada pełny system zabezpieczeń (znak CE, deklaracja WE). Objęta jest 2-letnią gwarancją.

Model KW-240

Zastosowanie

Może być stosowana wobec praktycznie wszelkich kruchych materiałów ziarnistych, od miękkich do średnio twardych, nawet mocno zawilgoconych. Pierwotnie ta kruszarka opracowana została do rozdrabniania węgli kamiennych.

Parametry techniczne

Wyposażenie standardowe