Kruszarki i młynki laboratoryjne

Nasza firma jest producentem wysokiej jakości urządzeń laboratoryjnych. Dzięki dużemu doświadczeniu oraz wykorzystaniu dobrych gatunkowo materiałów nasze produkty odznaczają się wysoką trwałością i niską awaryjnością, co pozwala na ich efektywne wykorzystanie.

Kruszarki i młynki laboratoryjne

Kruszarki i młynki laboratoryjne to precyzyjne narzędzia wykorzystywane w badaniach
naukowych oraz przemyśle farmaceutycznym, chemicznym czy spożywczym. Ich zadaniem
w pracowni jest rozdrabnianie materiałów na poziomie mikroskopowym.

Kruszarka laboratoryjna

Wykorzystywana jest do kruszenia substancji stałych, np. minerałów, próbek geologicznych,
materiałów ceramicznych czy próbek biologicznych. Działanie kruszarki może polegać na
różnych mechanizmach rozdrabniania, takich jak:

  • mechaniczny,
  • udarowy,
  • ścierny,

To urządzenie jest niezastąpione w procesach badawczych, gdzie wymagane jest uzyskanie precyzyjnych i jednorodnych frakcji materiałów.

Młynek laboratoryjny

Młynek laboratoryjny to urządzenie służące do mielenia, homogenizowania i mieszania
próbki w celu uzyskania jednolitego produktu. Stosowane jest w procesach laboratoryjnych
do mielenia próbek materiałów organicznych, nieorganicznych czy substancji spożywczych.
Na rynku dostępne są różnego typu młynki, między innymi:

  • kulkowe,
  • nożowe,
  • wibracyjne,

Oba te urządzenia są niezbędnym wyposażeniem laboratoriów, gdzie dokładność i powtarzalność procesów przetwarzania materiałów są kluczowe dla uzyskania wiarygodnych wyników badań i nie tylko. Zarówno nasze kruszarki, jak i młynki projektujemy z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa użytkowania oraz uzyskiwaniu przez nie wysokiej jakości produktu końcowego.

Serwis kruszarek i młynów

Dodatkowo oferujemy serwis mobilny na terenie całego kraju, w przypadku drobnych usterek, wymagających szybkiej naprawy. Istnieje również możliwość przeprowadzenia przeglądu okresowego w siedzibie klienta. W naszej siedzibie posiadamy warsztat wyposażony w nowoczesne narzędzia, w którym zespół wykwalifikowanych pracowników wykonuje remonty oraz poważne naprawy.

Stały wzrost zapotrzebowania na surowce z grupy PGM wraz z malejącymi zasobami naturalnymi, sprawia, że recykling katalizatorów jest niezwykle ważny, dla zapewnienia dostępu do tych metali. Zwłaszcza że obecnie są one często wykorzystywane w pojazdach elektrycznych, które stale zyskują na popularności i są coraz powszechniej stosowane. Wszystkich, którzy działają w branży recyklingu katalizatorów, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na maszyny oraz ich kompleksowy serwis.

Laboratoryjna kruszarka walcowa 

Model koncepcyjny LKW-240

Jest to kruszarka 2-stopniowa opracowana specjalnie pod potrzeby laboratoryjne w celu wstępnego rozdrabniania próbek węgla kamiennego.

Laboratoryjna kruszarka walcowa

Model koncepcyjny LKW-240

Laboratoryjna kruszarka walcowa modelu koncepcyjnego LKW-240 to zaawansowane urządzenie 2-stopniowe, idealnie przystosowane do laboratoriów. Zaprojektowana specjalnie dla potrzeb laboratoryjnych, umożliwia skuteczne wstępne rozdrabnianie próbek węgla kamiennego, zapewniając precyzyjność i kontrolę procesu badawczego.

Postaw na profesjonalizm

Mimo sukcesów, jakie osiągamy w branży, nie spoczywamy na laurach. Stale zwiększamy nasze kwalifikacje i analizujemy nasze doświadczenie, aby dać Ci możliwie jak najlepsze rozwiązania. Wiemy, że każda branża, a nawet każde laboratorium ma swoją specyfikę, dlatego do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Ta postawa pozwala nam utrzymać wysoki poziom profesjonalizmu, podnosząc jakość naszych usług i zapewniając kompleksowe wsparcie, na które zasługujesz.

Siedziba naszej firmy znajduje się w Łazach, niedaleko miasta Bochnia. Nasi pracownicy wielokrotnie wyjeżdżali w bliższą i dalszą okolicę i niezależnie, czy byli w Tarnowie, czy w Brzesku, posiadamy również klientów z całego Śląska. Nasz pełny profesjonalizm wzbudzał zachwyt i prowokował pozytywne komentarze. Produkowane przez nas urządzenia laboratoryjne, czy to młynki, czy kruszarki, działają sprawnie i długo. Oferujemy również serwis na terenie całego Śląska. Wynieś swoje laboratorium na wyższy poziom. Skontaktuj się z nami już dziś!

Laboratoryjna kruszarka młotkowa

Laboratoryjny młynek wibracyjny MW-200

Laboratoryjny młyn kulowy

Mieszalnik Laboratoryjny